banner isbank

MUGART-DER LALE FESTİVALİ SATRANÇ TURNUVASI

afi

Muş Ovası Gazete Radyo TV ve İnternet Yayıncıları Derneği (MUGART-DER) nin sponsor olduğu Lale Festivali Satranç Turnuvası 25-26 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

6 Tur  60'+30'' eklemeli tempo ile oynanacak turnuvamızda toplam 1500 TL ödül dağıtılacaktır. Ödüller ve turnuva bilgileri Turnuva Yönergesinde yer almaktadır.

Detaylı bilgi için:
Turnuva Direktörü: Kasım DEMİRÇİN
Tel: 0505 223 98 04  
e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Turnuva ile ilgili bilgilere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

MUGART-DER Lale Festivali Satranç Turnuvası 25 Nisan 2015 tarihinde oynanan 3 tur ile başladı. 1. Tur karşılaşmalarında turnuvanın favorilerinden Orhan ÇELEBİ, Halis BİNGÖL karşısında süpriz bir beraberlik yaptı. Halis ASLANHAN ise Metin YILDIRIM'A karşı süpriz bir mağlubiyet alarak turnuvaya pek de mutlu başlamadı. Diğer maçlarda ise favoriler kazanmayı bildiler.
2. Turda ise üst masaların genel galibiyet oranları yüksek olsada 6. masada siyahlarla oynayan Mehmet Roni KAYA, Metin CEYLAN'a karşı kazanmasını bildi.
3. Tur maçları 16.45'de başladı. 2. masada Veysi AYSOY ve Fahrettin GÖKTAŞ beraberliği üst masalardaki yarışı kızıştırdı. 3. tur sonunda Fatih AYKUT, M. Halil EREMKERE, Cahit BAŞARAN ve Vedat ÇAM tam puan ile yollarına devam ederken yarın oynanacak 4., 5. ve 6. turlar sonunda kimlerin yarışmanın sonunda mutlu ayrılacağı merak konusu.

Mugart-Der Logo   MUGART-DER LALE FESTİVALİ   Mugart-Der Logo
    SATRANÇ TURNUVASI   
docTURNUVA YÖNERGESİ
BAŞLANGIÇ SIRALAMASI xlsBaşlangıç Sıralama Listesi
1. Tur Eşlendirme ve Sonuçlar xlsTUR 1
2. Tur Eşlendirme ve Sonuçlar xlsTUR 2
3. Tur Eşlendirme ve Sonuçlar xlsTUR 3
4. Tur Eşlendirme ve Sonuçlar xlsTUR 4
5. Tur Eşlendirme ve Sonuçlar xlsTUR 5
6. Tur Eşlendirme ve Sonuçlar xlsTUR 6
Sıralama Listesi xlsFİNAL SIRALAMA
Çapraz Tablo xlsÇAPRAZ TABLO
FIDE Kuvvet Derecesi İstatistikleri xlsELO Raporu
 Turnuvanın ikinci günü yapılan son üç tur sonunda ilk üç dereceyi Vedat ÇAM, Veysi AYSOY ve Orhan ÇELEBİ aldı. Katılan tüm sporculara temsilcilik adına teşekkür ve takdirlerimiz arz olunur.